Porota fotosoutěže

S PANÁKEM

Ing. Igor Audy (*1941)

Absolvoval průmyslovou školu chemickou a strojní fakultu VUT v Brně. Pracoval jako projektant chemických provozů, ale jeho životním koníčkem byla a stále je krasová příroda a fotografování. Je autorem interních skript ČSS "Fotografování v podzemí" a organizátorem prvních fotokurzů pro speleology. Vypracoval metodiku osvětlování rozlehlých prostor pomocí pyrotechnických složí. Jeho fotografie jsou publikovány v řadě knih, brožurách i plakátech. Speleologii a Moravský kras propagoval přednáškami s projekcí diafonů, z nichž k nevýznamnějším náleží šestidílný ozvučený seriál z nepřístupných jeskyní Moravského krasu. Jeho fotografická činnost vyústila ve vydání obrazové publikace "Kámen a čas".

Bc. Michal Hubert (*1990)

Student brněnského VUT, aktivní jeskyňář, rekreační skálolezec a fotograf na cestách. K fotografování se dostal relativně nedávno, bylo to v roce 2010. To se mu na cestu do Rumunska do rukou poprvé dostala vypůjčená zrcadlovka s manuálními možnostmi veškerého nastavení. O rok později investoval do vlastního přístroje a začal se více zabývat fotografováním krajiny a přírody. Do dnešní doby nacestoval desítky tisíc kilometrů a pořídil desítky tisíc fotografií. Zaznamenal také několik úspěchů v celostátních fotosoutěžích. (Islandské kameny - 1. a 6. místo; Sviťme na cestu, ne na oblohu - 1. místo a zvláštní cena poroty; Moravský kras známý, neznámý - 2. a 3. místo,...) Mezi jeho nejoblíbenější destinace patří Island a také Skandinávie, zejména Norsko, kam se neustále vrací. Volné chvíle pak tráví v Moravském krasu. Své fotografie rád doplní komentářem a promítne veřejnosti na cestopisném promítání. Poslední dobou začíná také natáčet krátké cestopisné klipy. Na rok 2016 připravuje dvoutýdenní foto workshop na Islandu.

Osobní web: MikeDrago.cz

Jarek Plesar (*1972)

Fotografování se věnuje od svých 14. let. Profesionálně od roku 2007. Studoval na Fotografické konzervatoři v Hradci Králové. Od roku 2008 je členem Českého svazu fotografů. Fotograf a lektor ve společenství Fotostudio HK. Spolupracuje také s filmařem a cestovatelem Petrem Kašparem, se kterým se podílel na několika úspěšných projektech jako dokumentární fotograf a kameraman. (Sandstone – Pískaři, ww8 New generation, filharmonie ve skalách,...) Nejčastějším předmětem jeho fotografií je především žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. Věnuje se volné, ale i komerční tvorbě. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické černobílé, nebo kolorované fotografie snímané převážně na střední formát. Jeho fotografie jsou pak k vidění na výstavách v galeriích a dalších výstavních prostorech po celé České republice a v EU. Mezi jeho ocenění patří například výběr do projektu Guerrilla Readers, Projekt "Znojmo 24", Fotografická soutěž "SPORT AMATÉR FOTO 2010" (pořádaná Českým olympijským výborem) - 3. místo,...

Osobní web: Jarek Plesar.com