Muzika 2015

Naše kapely hrají světově!

VEKA


Kytara, zpěv: Kamila Hrnčířová
Flétna, cajon, zpěv: Vendula Valnohová
Housle, zpěv: Julie Valnohová

Folkové trio hrající autorské písně Kamily Hrnčířové. Ač se na první pohled nemusí zdát, sladké písničky o lásce u nich nehledejte. Můžete tu ale najít lásku k jídlu, která tyto tři dívky spojuje. K srdci vám přirostou zvučné zpěvy, díky kterým se vám Veka dostane pod kůži. Písničky srší vtipem, originalitou a hlavně jídlem. Navzdory velkým chutím můžete slyšet i písně s tématikou všedního života, a nakonec jídlo přece do všedního života patří taky.

(pátek 20.11., Dělnický dům, sál S2 - scéna Kotlík, od 20:40 hod)

HOVADUO


Hudební styl se nejvíce přibližuje folku, který je tak blízký přírodě, jmenovitě lesům, řekám, lukám a hlavně pastvinám. Hovaduo údajně vzniklo v zapáchající smrduté bažince nedaleko pastviny skotu. Proto je k samotné tvorbě nutné přistupovat jak z hlediska hudební vědy, tak, a to převážně, hloubavým využitím entomologie. Jen málokterý posluchač bez širší znalosti světa hmyzu dokáže hudební bzukot Hovadua ustát až do konce. Většina opouští hlediště během vystoupení s nutkavým pocitem, že jej něco svědí a že zde není něco v pořádku. Hovaduo je tvořeno převážně dvěma členy. Někdy se stane, že se nesejdou. V tom případě chybějící článek vždy zaskakuje černošský džezový harfista Barack.

(pátek 20.11, Dělnický dům, sál S2 - scéna Kotlík, od 20:40 hod)

LEE BANDA


Repertoár kapely tvoří autorské písně s folkrockovým nádechem z pera Miji Peterkové. Základnu má tahle parta muzikantů v jedovnických Chaloupkách a svou domovskou scénu v brněnském oldies music clubu Fičák.

V současnosti tvoří jádro Lee bandy:
Mija Peterková - zpěv,ac.kytara
David Legner - ac.kytara,mandolína
Olda Valouch - baskytara,zpěv
Ivan Zemánek - rytmika
Michal Ševčík - el.kytara

Z recenze Milana Tesaře; ochutnávku si můžete poslechnout na Bandzone.cz

(sobota 21.11., Dělnický dům: LEE BANDA)