Moderátoři

Jirka Dražil

Moderátor pohotový, vtipný a zároveň decentní, spolehlivý, profesionální - prostě takový náš Marek Eben. Rajbas moderuje nepřetržite od jeho začátků. Na první ročník se dostavil v obleku a kravatě - postupem času se z něj stal autdórák a vzor kravaty změnil.

FAUST a ČIKO (Patrik Minář a Roman Burda)

Naši moderátorskou dvojici sobotního programu na festival kdysi dávno přivedl zájem o cestováni. Sami procestovali s batohem na zádech desítky zemí světa a o některé zážitky z těchto cest se s námi na festivalu již podělili.
Byl to jejich silně vyvinutý šestý smysl - smysl pro recesi, který je už v prvních ročnících festivalu donutil zúčastnit se NaFestu. A protože jsou to "exibicionisti a magoři" kývli loni i na moderování sobotní scény. Vzhledem k tomu, že už prý mají po smíchy slzícím publiku absťák, jdou do toho letos znovu.

Rozhovor s Faustem

Lumir a Mike (Lukáš a Michal Hubertovi)

Na festival se před mnoha lety dostali jako návštěvníci, nicméně jejich zájem rostl. Převzali organizování programu v malém sále Dělnického domu, který nazvali Kotlík. Mimo jiné převzali také organizaci tradičního cestopisného seriálu Večery s Kotlíkem, který se koná v Blansku již více než dvě desetiletí. Oba jsou to aktivní jeskyňáři, působící v ZO 6-17 TOPAS. Na svých vlastních cestách se oba zabývají dokumentováním, vznikají cestopisné projekce fotografií a krátké filmy.