JAREK PLESAR (*1972)

muzikant, herec a fotograf

K trempování patří kytara, k tomu do života Jarka Plesara vstoupilo divadlo a nejvýraznější stopu zanechalo fotografování. Tomu se věnuje od 14-ti let a od roku 2007 profesionálně. Roku 2010 se stal členem Českého svazu fotografů a od září 2014 působí jako fotograf a lektor ve Fotostudiu HK.

Věnuje se volné, ale i komerční tvorbě. Fotí sport, reportáže z akcí, nebo třeba i portréty politiků. Ale jeho hlavním tématem zůstává žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. V roce 2013 byly dva jeho snímky zařazeny do 101 nejlepších česko - slovenských aktů.

Spolupracuje také s filmařem Petrem Kašparem, se kterým se podílel na několika úspěšných projektech jako dokumentární fotograf (Sandstone, New generation, Filharmonie ve skalách..).

Na Rajbasu potkáváme Jarka snad už desítku let. Stal se jeho součástí. Přijíždí každoročně jako první a poslední odjíždí. Neprochází se zde ověšen foťáky ani není obklopen nahotinkami. Má na starosti techniku projekcí a dobrá práce je za ním vidět.

Jen se občas rozčiluje jaké poklady k prezentaci si vystupující přinesou a pak očekávají od technika zázraky. Proto se pro letošek nabídl, že kromě zabezpečení techniky připraví i workshop. Je určen pro všechny, kdo chtějí prezentovat své zážitky z cest a zároveň si nechtějí utrhnout ostudu. Poradí jak si nachystat fotografie, videa a hudbu (v jakých formátech a programech). A vůbec jak přežít a jak se sžít s technikou na pódiu. Přidá i několik rad jak zaujmout, neuspat diváka a udržet si jeho pozornost.


(sobota 22.11., Klub ULITA v 9:30 hod., JAREK PLESAR: JAK SI PŘIPRAVIT PREZENTACI)

Osobní web